Propozice MTBO

O co jde?

Bodovaný závod s volným pořadím kontrol. Na startu obdrží každý závodník papírovou mapu s vyznačenými kontrolami. Za projetí kontrolou obdrží závodník určitý počet bodů. Cílem je v časovém limitu nasbírat co nejvíce bodů a vrátit se zpět do místa startu. Trasa i množství navštívených kontrol záleží pouze na závodníkovi. Použití elektronických map a navigací je zakázáno. Pro závodící dvojice a týmy je nutné držet se po celou dobu vzájemně na dohled či na doslech. Kontroly budou vždy v blízkosti polních či lesních cest a pěšin, pohodlně tak lze použít všechny obvyklé typy jízdních kol, kromě silničních (ta lze použít nepohodlně). Návštěvu kontroly zaznamenáte otiskem kleští umístěných na kontrole do příslušného okénka karty, kterou dostanete na startu.

Kdo nám s tím pomáhá?

Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se na organizaci podílí osobně.

Děkujeme městu Česká Třebová za poskytnutí dotace na pořádání této sportovní akce.

Děkujeme První vzájemné společnosti ze sítě Next reality za poskytnutí zázemí na Strojvůdcovské chatě.

Děkujeme pivovaru Faltus z České Třebové za zajištění pitného režimu závodníků a ceny pro vítěze.

Datum a časový harmonogram

V sobotu 5. 8. 2023.

Rozprava, výklad tratě v 8:45

Start libovolně v časovém rozmezí 9:00 – 10:00.

Přijeďte s adekvátním předstihem tak, abyste si v klidu vše připravili a stihli v daném rozmezí odstartovat.

Vyhlášení rodinných týmů a hobby ve 13:40.

Vyhlášení všech ostatních v 15:40.

Kdo přijede do cíle po 15:30, nemůže již být zahrnut do ceremoniálu a svůj výsledek si přečte až dodatečně.

Místo

Strojvůdcovská chata, Česká Třebová ev. č. 95, 49.8890414N, 16.4269253E, poloha na mapy.cz

parkování na louce před chatou

Přihlašování

Přihlášky online zde do 2. 8. 2023.

Po tomto termínu se lze registrovat na místě (dokud nedojdou mapy) za zvýšené startovné.

Startovné

250 Kč za osobu při registraci online a úhradě do 2. 8. 2023.

Při dohlášce na místě činí startovné 350 Kč.

Děti v rodinných týmech jsou od startovného vždy osvobozeny.

Startovné posílejte na účet č. 2301136429 / 2010. Do poznámky uveďte jméno týmu

nebo týmů, za které platíte. Můžete využít QR kód (přednastavená částka je 500 Kč).

Kategorie a podrobnosti

Rodinné týmy

Dvojice nebo početnější tým, kde alespoň jeden samostatně šlapající závodník je v den závodu ve věku 0-13 let (tedy narozený po 22. 7. 2009). Časový limit jsou 3 hodiny. Získané body jsou násobené koeficientem dle přiložené tabulky. Princip spočívá v tom, že závodník o rok mladší, je vždy o 10 % bodově zvýhodněn oproti závodníkovi o rok staršímu. Například: tým s nejmladším závodníkem ve věku 6 let přijede na kontrolu, která má bodovou hodnotu 100 bodů, do hodnocení mu bude započteno 195 bodů.

Hobby

Jednotlivec, dvojice nebo početnější tým, který si chce podobný závod vyzkoušet nebo jede vyloženě rekreačním stylem a 5 hodin v sedle by ho obtěžovalo. Prostě taková pohodička. Časový limit jsou 3 hodiny. Tato kategorie není určena pro pravidelné účastníky podobných závodů, trénované cyklisty apod.

Všichni ostatní

Pro plnokrevné a odrostlé závodníky budou vypsány kategorie jednotlivci, dvojice mužské, dvojice ženské a dvojice pohlavně heterogenní. Časový limit je 5 hodin.

Bodování

Kontroly mají bodovou hodnotu podle svého čísla, které je u každé kontroly přímo v mapě, zaokrouhlenou na celé desítky dolů. Kontroly 0-9 mají bodovou hodnotu 5 bodů. Tedy 0-9 = 5 bodů; 10-19 = 10 bodů; 20-29 = 20 bodů atd.).

Za příjezd po časovém limitu v rozmezí 1-10 minut se za každou započatou minutu odečítá 5 bodů, za každou další minutu nad tímto rozmezím se odečítá 10 bodů.

Na některých kontrolách nebo v prostoru startu a cíle může (nebo nemusí) být pořadatelem vyhlášena aktivita pro získání bonusových bodů. O těchto aktivitách se dozvíte při rozpravě.

Mapníky

Pro ty, kteří by si rádi zapůjčili mapník, mápe připravené k zapůjčení mapníky Miry. Mapník je vhodné si rezervovat již při registraci, na místě bude k dispozici už jen omezený počet. Jednorázové půjčovné za mapník je 100 Kč. A jak budete s mapníkem vypadat?

Stravování a pitný režim

Pro účastníky je po dojezdu do cíle připraveno teplé jídlo a studený nápoj. Další nápoje, případně drobné občerstvení bude možné dokoupit, avšak nabídka bude omezená. Proto se neváhejte vybavit vlastními zásobami. Na místě je též ohniště s posezením, takže není problém opéct přivezené pochoutky na ohni.

Nocleh a párty

Po vyhlášení výsledků můžete živelně diskutovat s kolegy, opékat buřty, hrát a zpívat, popíjet a regenerovat, třeba až do rána.

Přímo v místě je možné přespat, a to buď na trávě pod širým nebem, ve stanu, v obytném voze, případně na vlastní podložce uvnitř v chatě. Zázemí je účastníkům a jejich doprovodu bezplatně k dispozici od pátečního odpoledne do nedělního rána. V chatě je toaleta, tekoucí voda, elektřina.

Přestože se můžete spontánně rozhodnout až na místě, tak prosíme, pokud o přespání uvažujete, dejte nám vědět v přihlášce.

Zdraví a bezpečnost

V zázemí bude v čase závodu k dispozici zdravotník. Při pohybu na jízdním kole je vyžadováno nošení přilby. Účastníci jsou povinni dodržovat veškerou platnou legislativu, zejména ve vztahu k dopravě a ochraně přírody.